Başkanımız Dr. Ali ARIDURU’dan Sakarya Üniversitesine ziyaret

Başkanımız Dr. Ali ARIDURU 06 Nisan 2017 tarihinde Sakarya Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Rektörü Prof. Dr. ELMAS, Üniversitenin genel faaliyetleri ve Ar-Ge çalışmaları, Sakarya Üniversitesinde son 4-5 yılda hız kazanan araştırma projeleri konularında bilgi verdi, ayrıca Başkanlığımız çalışma alanlarına yönelik projeler hakkında da görüş paylaşımında bulunuldu.

Başkanımız Dr. Ali ARIDURU, Başkanlığımızın üniversitelerle işbirliği çalışmaları konusunda yoğun çaba sarf edeceğini, işbirliği kapsamındaki faaliyetlerin hızlı bir şekilde devam edeceğini özellikle vurguladı. Ayrıca gerek ulusal gerekse uluslararası akademik çalışmalara verilecek desteğin de devam edeceğini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS ile görüşmenin ardından, Sakarya Üniversitesi Teknokent’te çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Teknokent’te faaliyet gösteren şirketleri de ziyaret eden Başkanımız Dr. Ali ARIDURU’ya şirketlerin faaliyetleri hakkında ayrıntılı sunumlar yapıldı. Başkanımız Dr. Ali ARIDURU ekonomimizin güçlenmesi, rekabet gücümüzün artması, Bakanlığımız Ar-Ge desteklerinin etkin kullanımı konusunda teknokentlerle işbirliğinin önemin vurgu yaptı

,

GALERİ