Acı Kaybımız.

Başkanlığımızda önce Avrupa Birliği Uzmanı daha sonra da Daire Başkanı olarak görev yapan Serkan Çelik’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.

1980 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Serkan Çelik, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2003 yılında mezun olmuştur. Aralık 2004 tarihinde Bakanlığımız bünyesinde Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış olup 2006 yılında kazanmış olduğu British Council Chevening bursu kapsamında İngiltere’de Exeter Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezinde akademik ziyaretçi olarak araştırmalarda bulunmuştur.

2009-2012 yılları arasında SHGM bünyesinde Avrupa Birliği Uzmanı olarak görev yapan Çelik, 2015-2016 yılları arasında Jean-Monnet bursu kapsamında İtalya/Roma Luiss Guido Carli Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Eğitiminin ardından Başkanlığımız bünyesinde önce AB Uzmanı daha sonra Ulusal ve Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Bakanlığımızın Ar-Ge alanında birçok ülke ile imzalamış olduğu işbirliği anlaşmalarında büyük rol oynayan Çelik, Başkanlığımızın mevzuat çalışmalarına da katkı sağlamıştır. Ayrıca Bakanlığımız ve çeşitli üniversiteler arasında Ar-Ge alanında işbirliği anlaşmaları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Son derece çalışkan, üretken bir arkadaşımız olan Çelik, bütün arkadaşlarımızın takdirini kazanmıştır. Çalıştığı bütün departmanlarda personeli tarafından da örnek alınan bir yönetici olan Serkan Çelik’in zamansız vefatı tüm sevenlerini derin bir hüzne boğmuştur.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.