HABERLER

D-8 ÜLKELERİ, ULAŞTIRMA VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANINDA AR-GE FAALİYETLERİNDE İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR.

Türkiye’nin girişimi ile, Başkanımız Dr. Ali ARIDURU ile D-8 Genel Sekreteri Dr. Seyed AliMohammad MOUSAVI arasında imzalanan ortak deklarasyonla ile Ulaştırma ve Bilişim Teknolojileri alanında Ar-Ge faaliyetlerinde D-8 ülkeleri arasında işbirliğinin tesis edilmesi amacıyla ilk adım atıldı.


DEVAMI

Başkanımız Sn. Dr. Ali ARIDURU ve Daire Başkanımız Sn. M. Cemil ACAR, 27 Ocak 2017 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen toplantıya katıldı

Başkanımız Sn. Dr. Ali ARIDURU ve Daire Başkanımız Sn. M. Cemil ACAR, 27 Ocak 2017 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı, İYTE Rektörü Sn. Prof. Dr. Mustafa GÜDEN Başkanlığında üniversitenin tüm ilgili bölümlerinden katılımcılarla birlikte gerçekleştirildi.


DEVAMI

TÜRKSAT 6A İLK MİLLİ HABERLEŞME UYDUSU PROJESİNİN ÜST DÜZEY BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Sayın Müsteşarımız Suat Hayri AKA Başkanlığında 19.01.2017 tarihinde düzenlenen TÜRKSAT 6A Üst Düzey Bilgilendirme Toplantısına Sayın Müsteşar Yardımcımız Dr. Özkan POYRAZ, Sayın Müsteşar Yardımcımız Galip ZEREY, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif ERGİN, UDH Araştırma Merkezi Başkanımız Sayın Dr. Ali ARIDURU, TÜRKSAT Genel Müdürü Sayın Cenk ŞEN, TAİ Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Temel KOTİL, ASELSAN Genel Müdürü Sayın Dr. Faik EKEN, Daire Başkanlarımız Sayın Mehmet Cemil Acar ile Sayın Mehmet Ali Değer ve projede görev alan üst düzey yetkililer katılım gerçekleştirdi.


DEVAMI

ARAŞTIRMA GELİŞTİRME PROJELERİNİN DESTEKLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK ÜZERİNDE YAPILACAK REVİZYONLAR KONULU TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

17 Ocak 2017 tarihinde Bakanlığımız Konferans Salonunda Bakanlığımız merkez birimleri ve bağlı, ilgili ve ilişkili kurum/kuruluşlardan kendi konularındaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerine hâkim personelin katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantının ana başlıkları olarak Araştırma Geliştirme Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik üzerinde yapılacak revizyonlar, Ar-Ge projelerinin değerlendirilme süreci, üniversitelerimiz ile Ar-Ge alanında yapılacak iş birliği ve Bakanlığımız kurum ve kuruluşlarının uygun görülen projelerinin hedeflenen ülkelere tanıtılması ve pazarlanması konuları tartışıldı.


DEVAMI

UDH ARAŞTIRMA MERKEZİ GÖREVİNE SAYIN DR. ALİ ARIDURU ATANDI

Sayın Dr. Ali ARIDURU, UDHAM'da 28.11.2016 tarihi itibariyle Başkanlık görevine başladı. Sayın Prof. Dr. Yusuf S. HASÇİÇEK 2014 yılından bu yana yürüttüğü UDH Araştırmaları Merkezi Başkanlığını görevini Sayın Dr. Ali ARIDURU'ya devretti.


DEVAMI